Skip to main content

View Diary: Try running a science class on $2.87/ student/ YEAR (154 comments)

Comment Preferences

  •  Good for you! Treasure each and every (0+ / 0-)

    thank you and positive thought from a student and whip them out when a politician or administrator tries to beat you down. I
    t's really nice when you can run into students and witness their continued progress! Go you!
    And our milk is $5 a HALF gallon so if your son were here he'd have to give it up and drink something cheaper like gasoline which is only $4 a gallon. Ha! Ha!

Subscribe or Donate to support Daily Kos.

  • Recommended (151)
  • Community (59)
  • Baltimore (38)
  • Civil Rights (37)
  • Bernie Sanders (33)
  • Elections (29)
  • Culture (29)
  • Economy (27)
  • Law (25)
  • Texas (23)
  • Rescued (21)
  • 2016 (21)
  • Environment (19)
  • Labor (19)
  • Hillary Clinton (18)
  • Education (18)
  • Freddie Gray (17)
  • Politics (17)
  • Racism (17)
  • Barack Obama (16)
  • Click here for the mobile view of the site